Projekt Helgoland Ruszył

20.05.2018

Helgoland to wyspa oraz gmina uzdrowiskowa na Morzu Północnym, należąca do Niemiec. Dziś na wyspie mieszka ponad 1300 osób. Jest rezerwatem przyrody i jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczek mieszkańców Szlezwiku-Holsztynu. Ze względu na ustytuowanie i ograniczone miejsce na którym mogą się pojawić zabudowania, zdecydowano się na rozbudowę miasteczka przy wykorzystaniu technologii modułowej.

Zlecenie powierzono DiamondModule Sp. z o.o. Sp. k. w Radomsku, jako najbardziej doświadczonej firmie w tej branży. Ilość realizacji obiektów oraz ich jakość stanowiły decydujące kryterium, przy wyborze wykonawcy. Bogate doświadczenie i wyjątkowy design to jedne z wielu atutów które wyróżniają Diamond Module.

Priorytetem i główną wytyczną było zachowanie jednolitego stylu panującego na wyspie, z uwzględnieniem najnowszych technologicznych rozwiązań tak by domy były jak najbardziej przyjazne środowisku. Konstrukcja domów gwarantuje ich niskie zużycie energii w czasie ich użytkowania, co oznacza, że ​​emisje CO2 są zminimalizowane zarówno pod względem budowy, jak i żywotności budynków. Jest to zgodne z ambitnym celem Helgoland, aby stać się wyspą o zerowej emisji.

Pierwszy z serii domów powstał na Hali w Radomsku tak by Inwestorzy mogli zobaczyć i ocenić jakość wykonania. Po spotkaniu omówiono ostateczne detale i z początkiem czerwca rozpocznie się logistyczne przedsięwzięcie i montaż na wyspie.

 

More news